Maciej Podgórski

radca prawny

Kancelarię prawną prowadzę w Krakowie. Oferuję kompleksową i profesjonalną obsługę prawną w zakresie prawa cywilnego, prawa gospodarczego, prawa spółek, prawa administracyjnego, prawa ochrony dóbr osobistych, z uwzględnieniem prawa chińskiego.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

O mnie

Witaj, nazywam się Maciej Podgórski i jestem radcą prawnym. Koncepcja  założenia tego bloga zrodziła się u mnie spontanicznie wraz z moim rosnącym  zainteresowaniem Chinami. Wiele razy zastanawiałem się jak to się stało, że ogromny wprawdzie lecz zamknięty na świat i ubogi kraj – mam na myśli ChRL –  w ciągu zaledwie 4 dekad stał się światowym mocarstwem i gospodarką nr 2. albo i nr 1. na świecie.

Instrumentem używanym przez każde państwo do kształtowania swoich struktur oraz gospodarki jest prawo. Jestem prawnikiem więc z natury rzeczy postanowiłem zgłębiać prawo chińskie…. Przy okazji pomyślałem, że są osoby w Polsce, które z różnych powodów również mogą być tą tematyką zainteresowane – potencjalni inwestorzy, osoby prowadzące handel z Państwem Środka, wreszcie konsumenci kupujący towary na znanych portalach aukcyjnych itp. To przede wszystkim do nich kierowany jest mój blog.

„Jedwabny Szlak” to potoczna nazwa dawnego połączenia handlowego Europy i Chin – stąd jej użycie w tytule bloga.

Certyfikat
Jeśli masz do mnie pytania, czy wątpliwości prawne, dane kontaktowe znajdziesz na stronie Kontakt.

*****